Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

OK

04. 04. 2018

Karbonové, nebo keramické zářiče do infrasauny?

 

 

Karbonové, nebo keramické zářiče do infrasauny, to je jeden z faktorů, který ovlivňuje výběr infrasauny. Výrobci infrasaun SaunaMed také přemýšleli nad tím, jaké prvky použijí. Po delším uvažování o výsledcích výzkumů se do svých infrasaun rozhodli použít kvalitní keramické zářiče.
 

Keramické zářiče v infrasauně jsou výhodnější, protože se zahřívají omnoho rychleji. Taktéž mají vysokou emisivitu a jsou známé díky své vysoké úrovni odolnosti. Keramické zářiče jsou nejčastější a velmi populární volbou. Keramické zářiče DuraWave™, které byly použity v infrasaunách SaunaMed, jsou na rozdíl od těch karbonových velmi lehce opravitelné, pokud by se vyskytl nějaký problém.

Co se týče karbonových zářičů, výzkumy poukazují na následující fakta:

Účinnost infračerveného záření při sezení více než 20 cm od zářičů dramaticky klesá. To znamená, že jednoduše nejsou efektivní na zahřívání těla a dochází jen k zahřívání vzduchu. Na vytvoření ideální teploty a infračerveného toku jsou nutné přídavné prvky, aby infrasauna mohla účinně pracovat. Většina interiéru kabiny by musela být lemovaná prvky, které by byly velmi tmavé a nevzhledné.

Při výrobě karbonových zářičů se používají toxické chemikálie. Sloučeniny styrenu, olova, železa, hliníku, zinku, boru, baria jsou zaváděny do sauny. Zjistilo se, že je úplně nepřijatelné zavedení těchto látek, hlavně styrenu, v terapeutickém prostředí, které je určené hlavně pro detoxikaci.


Dřevěné držáky na držení ohřívacích panelů vytvářejí past pro prach a bakterie, taktéž absorbují infračervené teplo spíše než vaše tělo. A stejně tak se i skvrny potu potom těžko čistí.


V případě jakýchkoliv otázek nás kontaktujte na + 421 908 722 270 nebo na info@virivkysaunybazeny.sk!