Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

OK

06. 04. 2018

Solná inhalační terapie a její využití nejen v kvalitní infrasauně

 

 

Samotná oblast využití solné inhalační terapie je velmi komplexní. Typickými onemocněními, při kterých se používá solný roztok jako forma léčby, jsou onemocnění dýchacích cest, alergie, kožní onemocnění atd.

Existuje ale celá řada možností použití solného roztoku. Jde o inhalaci, pitný režim, koupele, krémy, peelingy. Přírodní surový produkt nabízí mnoho možností použití a je to tak jednoduché, že jeho dopady se potom vyskytují v různých podobách. Ale ne všechny formy ošetření byly vědecky studované a především s každou formou terapie se spojují její oponenti i podporovatelé.

Je však nesporné, že solná terapie nemá prakticky žádné vedlejší účinky. Tento druh léčby má dlouhodobou tradici a používali ji i naši předci. Sůl je přírodní produkt a je nám k dispozici v hojném množství.

Samotná solná inhalační terapie je považována za nejmladší způsob léčby v tomto odvětví. Mnoho zákazníků po celém světě, kteří používají tuto inhalační solnou terapii, se shodují na tom, že když ji používali během léčby neurodermatitidy a podobných kožních onemocnění v různých zdravotnických zařízení, tak jejich pleť byla díky ní krásnější omnoho déle.

Tato inhalační zařízení nejsou primárně zdravotnickou pomůckou, byla vyvinutá hlavně pro koupele.V kombinaci s teplem infrakabiny, sauny či parních koupelí by měla tato solná terapie zvýšit vaši celkovou tělesnou i duševní pohodu.

Pravidelná sezení se solnou inhalační terapií můžou mít i preventivní účinek proti nachlazení tj. můžou posilnit váš imunitní systém, i když to může být jen proto, že se cítíte dobře, protože je to pro vaše tělo velmi příjemné.

Pára ze solné inhalační terapie může mít vliv na vykašlávání, zmírnění dráždivého kašle, přináší vám úlevu od příznaků spojených s prochladnutím, chronickými respiračními onemocněními a alergiemi. Inhalování soli při nachlazení bývá taktéž často předepisované lékaři.

Dětem, které sedí v blízkosti solné inhalační terapie během rýmy, se po takovéto terapii lépe dýchá. Sami rodiče nám říkají, že děti chtějí během rýmy u tohoto zařízení solné inhalační terapie sedět, protože se potom cítí omnoho lépe.

Mnoho uživatelů této solné inhalační terapie po celém světě s radostí používá zařízení na potlačení alergických symptomů. Senná rýma je na jaře nepříjemným společníkem pro spoustu lidí, proto jej s radostí používají i v tomto období, kdy jim pomáhá překonat jej s výrazně menšími těžkostmi.

Spokojení uživatelé říkají, že se můžou prostřednictvím solné inhalační terapie lépe zaměřovat na své neduhy a jde to až tak daleko, že někteří z nich přestali s užíváním léků. To samé platí i pro ty, kteří trpí chronickými respiračními chorobami, jako je například bronchitida nebo astma. Tito klienti hlásí výrazné zlepšení kvality svého života, protože byli schopni snížit své příznaky onemocnění prostřednictvím pravidelných inhalací.

A co se zánětem průdušek?
Toto je otázka, kterou dostáváme často, protože zánět průdušek je typickou zimní chorobou v našich zeměpisných šířkách každý rok. Průdušky jsou součástí respiračního systému člověka a hlavní úlohou tohoto systému je dopravit vdechovaný vzduch do plicních měchýřků.

Kromě toho jsou průdušky zodpovědné i za čištění vzduchu. Pokud má někdo zánět průdušek, projevuje se to suchým kašlem. Jde o virové onemocnění, ale může být přenášen také bakteriemi.Nejběžněji se léčí léky proti kašli, nosovými kapkami nebo expektoranciemi.

Především při léčbě zánětu průdušek u dětí rodiče častokrát hledají alternativní léky. Tato choroba je u dětí častá a vyskytuje se i několikrát za rok, a tak samozřejmě rodiče chtějí ušetřit své děti od častého užívání léků.

Nyní se podíváme společně na to, jak solná inhalační terapie může pomoci při zánětu průdušek. Bronchitida může být zmírněna pomocí solné inhalace, ta může být použita nejen v případě dětí, ale i v případě dospělých. Trvání samotné choroby je 14 dní a mnoho domácích prostředků je doporučených i pro domácí léčbu.

Solná inhalační terapie je na léčbu zánětu průdušek lékaři opakovaně doporučována.

Spojuje se s nimi i lechtání v krku, které může být zmírněné díky inhalaci. Přírodní solný roztok má zároveň čisticí účinek na postižené dýchací cesty a pomáhá při progresi pokračující choroby nebo s tvorbou hlenu.


Zánět průdušek se přenáší vzduchem, což vede k vysokému riziku získání této infekce a
početnosti jejího výskytu hlavně v předškolním věku. Toto onemocnění se u dětí často opakuje a je těžké jej léčit. Léčba pomocí solné inhalační terapie je bez vedlejších účinků, může být provedena doma, a to nejen pro děti, ale i pro starší nebo mladší lidi.

A tak už není těžké zodpovědět otázku co se zánětem průdušek. Namísto toho stačí zapnout zařízení na inhalaci solné terapie a můžete začít s léčbou v pohodlí domova. A nejen co se zánětů průdušek týká. 

 

Všechna zařízení na solnou inhalační terapii si podívejte nyní zde.