Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

OK

26. 01. 2017

Domácí saunování v infrasauně

 

 

 

Je dokázáno, že domácí saunování v kvalitní infrasauně omlazuje tělo i ducha. Poskytne vám skvělý relax a dokonalou detoxikaci v pohodlí domova. Z tohoto pohledu je infrasauna dobrá volba. Příznivé účinky infrasauny na zdraví jsou nepopiratelné a kontraindikací je minimum.

 

Na saunování v infrasauně potřebujete 3 ručníky. Na jeden ručník si sednete, druhý si dáte pod nohy na podlahu a třetím se permanentně otíráte. Čím více se otíráte, tím více toho vypotíte a lépe detoxikujete své tělo.

Víte, že jen kvalitní infrasauny vám poskytnou až 4 krát intenzivnější detoxikaci, a to až při 1 krát nižších nákladech než finské sauny? A to se už vyplatí, nemyslíte?

 

 

Délka a kvalita saunování v infrasauně ve velké míře závisí i na okolní teplotě místnosti nebo místa, kde máte infrasaunu umístěnou, ale hlavně od typu infrazářičů.

 

Podle našich osobních zkušeností, je to nejhorší s běžnými keramickými infrazářiči, většinou když jsou v provozu, svítí žlutě, červeně nebo oranžově.

 

Takové jsou nepříjemné pro oči, ale navíc ještě dosahují povrchovou teplotu 300 až 500 °C, a proto musí být chráněny mříží, aby nedošlo k popáleninám.

 

Takové infrazářiče dokáží v infrasauně dosáhnout velmi rychle teplotu i více než 60 °C. Jejich výhodou je, že je v infrasauně hned teplo, ale to je asi tak všechno.

 

 


 

 

Problémem těchto infrazářičů je, že jejich záření se nedostane v dostatečném množství do hlubších struktur těla a tím je omezena detoxikace. Kromě toho v infrasaunách s takovými infrazářiči jste ochuzeni o blahodárné účinky infrazáření. Příznivému infrazáření budete vystaveni ani ne 65% stráveného času v infrasauně.

 

Takové infrazářiče totiž rychle dosáhnou nastavenou teplotu a vypnou se, pak už jen sedíte v teplé budce. Když teplota poklesne, zářiče se opět zapnou, ale jen na chvíli, než dosáhnou nastavenou teplotu, poté se opět vypnou. Řešením je pootevřít si dveře od infrakabiny, ale to není nic příjemného.

V infrasaunách s takovými infrazářiči vždy téměř s jistotou naměříte vysoké hladiny škodlivého EMF / ELF záření.

 

 


 

Dalšími z používaných infrazářičů jsou karbonové zářiče. Jejich výhodou je, že mají velkou část spektra v dlouhých vlnách, což je pro tělo příznivé. Velkou nevýhodou však je, že v těchto infrasaunách je "chladněji", musí se déle nahřívat.

 

Výrobci těchto infrasaun tento nedostatek řeší tím, že přidávají více infrazářičů a takové infrasauny jsou často osazeny infrazářiči téměř po strop. Ale když jsou pak všechny v provozu, je to nepříjemné, protože velmi prohřívají i hlavu.

 

Ideální je, když jsou infrazářiče výškově rozmístěny od lavice po krk, ale to bývá velmi výjimečné.Také mají tyto karbonové zářiče ve většině případů problémy s vysokou hladinou EMF a ELF, které škodí zdraví.

 

Další kategorií jsou infrasauny, využívající kvalitní keramické infrazářiče, které nesvítí a na dotek nepopálí. Tyto infrazářiče mají i velmi příznivou vlnovou délku a tím nám poskytují možnost dobré detoxikace, ale je třeba kontrolovat si nastavenou teplotu, aby byly po celou dobu vašeho saunování v plném provozu.

Z dlouhodobého srovnávání a zkoušení všech možných infrasaun a infrazářičů nám vychází, že nejlepšími jsou karbon-keramické infrazářiče. Zatím jsme lépe nenašli, ani nezkoušeli, i když jsme už otestovali desítky variant.

Tyto, podle nás nejlepší karbon-keramické zářiče má patentované americký výrobce infrasaun Clearlight. Jejich úžasnou výhodou je, že jste po celou dobu saunování na 100% vystaveni jejich příznivému infrazáření. Vyzařují nulové a téměř nulové EMF / ELF a při teplotě od 43 °C - 53 °C se vypotíte více než ve finské sauně.

 

Saunování v infrasauně CLEARLIGHT je ta nejlehčí, nejlevnější, nejjednodušší, nejpříjemnější a nejdokonalejší detoxikace celého těla, která je až čtyřikrát účinnější než ve finské sauně.

 

U nás si můžete všechny infrasauny bez obav vyzkoušet. Pak nám možná dáte za pravdu, že karbon-keramické zářiče jsou nejlepší infrazářiče, a proto i Clearlight infrasauny jsou momentálně nejlepší infrasauny.

 

Zkoušení infrasaun je zcela nezávazné a zdarma. Vám to pomůže při porovnávání různých nabídek, které dostanete, abyste uměli správně rozhodnout pro tu nejvhodnější saunu pro vás. A nezapomínejte, že investice do infrasauny je v první řadě INVESTICE do vlastního zdraví. Proto si infrasaunu vybírejte pečlivě, abyste si vybrali tu nejlepší.

 

Více informací o infrasaunách CLEARLIGHT najdete zde anebo zde.

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na +421 908 722 270 anebo na info@virivkysaunybazeny.sk!